Warren Buffett vlastní podiel v spoločnosti Itochu Corp a 4 ďalších obchodných domoch

Warren Buffett vlastní podiel v spoločnosti Itochu Corp a 4 ďalších obchodných domoch

Warren Buffett nedávno poskytol rozhovor novinám, v ktorom odhalil svoj záujem o japonské akcie. Podľa Warrena Buffeta má 7,4 % podiel v približne piatich rôznych obchodných domoch v Japonsku.

Hoci neuviedol mená všetkých japonských obchodných domov, spomenul spoločnosť Itochu Corp. Okrem toho sa Berkshire Hathaway Inc (firma Warrena Buffetta) údajne tiež snaží viac investovať na japonských trhoch.

Buffett tiež prezradil, že počas svojho pobytu v krajine plánuje navštíviť popredné japonské obchodné domy. Na základe týchto informácií sa zdá, že pán Buffett chce zvýšiť svoje investície v Japonsku.

Ak sa pozrieme na regulačné dokumenty spoločnosti Berkshire Hathaway, zdá sa, že firma vlastní 6 % podiel v niekoľkých vybraných obchodných domoch.

Podľa správ sú názvy ďalších obchodných domov Marubeni, Mitsubishi Corp, Sumitomo a Mitsui & Co.

Vzhľadom na legendárny status Warrena Buffeta v USA a dokonca aj na celom svete je veľká šanca, že toto odhalenie pritiahne väčšiu pozornosť aj k japonským obchodným domom.

A ak Buffett pri svojej návšteve Japonska uskutoční ďalšie investície, bude to znamením jeho záujmu o japonské akcie!

Nedávne odhalenie prichádza v čase, keď BOJ úspešne prešla zmenou vedenia. Hoci nový šéf centrálnej banky nastúpil do funkcie, zmena politiky si ešte vyžiada určitý čas.

V súčasnosti je súčasná politika priaznivá pre akciové trhy, ako aj pre japonské obchodné domy. Ak sa však éra nízkych úrokových sadzieb skončí, mohlo by to mať vážny vplyv na japonské akcie.

Ale vzhľadom na to, ako sa Warren Buffett a jeho firmy zameriavajú na dlhodobé investície, musí byť pre nich dostatok podstaty, aby tieto investície v Japonsku ospravedlnili!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top