Zemný plyn sa obchoduje na úrovni takmer 3,20 USD po tvrdeniach o nezamestnanosti v USA

Zemný plyn sa obchoduje na úrovni takmer 3,20 USD po tvrdeniach o nezamestnanosti v USA

Zemný plyn sa obchoduje na niekoľkomesačnom maxime po tom, ako sa podľa predpovedí počasia očakáva pokles teplôt vo viacerých krajinách EÚ. K zmene teploty dôjde v najbližších týždňoch, čo znamená, že občania EÚ sa budú musieť pri vykurovaní spoliehať na zemný plyn.

Na základe historického vývoja počasia sa zdá, že ochladenie príde oveľa skôr, ako je bežné. Jednoducho povedané, domácnosti v EÚ budú otáčať termostatmi vyššie oveľa skôr, ako sa pôvodne očakávalo.

Zemný plyn na niekoľkomesačných maximách

To bol základný dôvod, ktorý podporil zemný plyn a poslal ho na 8-mesačné maximá. Okrem toho boli pred niekoľkými dňami zverejnené aj údaje o nezamestnanosti v USA, ktoré ukázali mierne obavy o americký trh práce. Investorov však viac zaujímajú NFP, čo znamená, že údaje o nezamestnanosti sú už v spätnom zrkadle.

Obchodná cena zemného plynu sa zatiaľ pohybuje na úrovni 3,20 USD/MBtu s predpokladom ďalšieho rastu. Momentálne je v EÚ vysoká teplota, ale zdá sa, že investori súčasnosť úplne ignorujú. Namiesto toho sa investori teraz pozerajú na predpoveď, ktorá hovorí, že čoskoro príde chladné počasie.

Prihliadajúc na teplotnú prognózu je prirodzené predpokladať, že EÚ zabezpečí, aby jej zásoby zemného plynu zostali plné skôr, ako začne chladnejšie počasie. V istom zmysle má zmysel, aby trh so zemným plynom prešiel útlmom, keďže bude väčší dopyt ako ponuka.

Jedným z otočných bodov na zemnom plyne bola úroveň 3,07 USD, ktorá je už býčím spôsobom prerazená. Teraz bude úroveň 3,07 USD pôsobiť ako spodná hranica a pošle zemný plyn opäť vyššie k úrovniam. Existuje vysoká pravdepodobnosť, že zemný plyn sa čoskoro otočí vyššie a dotkne sa rezistencie na úrovni 3,30 USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top