Zemný plyn zaznamenáva mesačné a štvrťročné zisky

Zemný plyn zaznamenáva mesačné a štvrťročné zisky

Zdá sa, že zemný plyn sa počas posledného septembrového dňa ponoril, ale to nie je nič v porovnaní s jeho ziskami počas mesačného a štvrťročného obdobia.

Po tom, čo zemný plyn predviedol pôsobivú býčiu rally, sa teraz nachádza v blízkosti zóny odporu na úrovni 3,00 USD, čo poukazuje na pôsobivý dopyt. Napriek všetkým rečiam o prechode na nefosílne zdroje energie zemný plyn stále zostáva obľúbeným palivom amerických občanov.

Zemný plyn klesol o 0,5 %

Novembrový futures kontrakt zemného plynu sa počas posledného septembrového dňa ustálil na cene 2,929 USD, pričom klesol o 0,5 %. V číselnom vyjadrení to predstavuje pokles o takmer 0,016.

V týždennom časovom horizonte sa novembrový kontrakt zemného plynu zhodnotil o takmer 11 %. Podobne aj v mesačnom časovom rámci zemný plyn získal 5,8 %. Počas tretieho štvrťroka sa zisk zemného plynu pohybuje okolo 4,7 %.

Podľa analytika sú hlavnými dôvodmi výpredaja zemného plynu harmonogramy rebalansovania zo strany fondov, ako aj mesačné/štvrťročné správy. Koniec koncov, posledný septembrový deň bol záverečnou obchodnou seansou, a tak prilákal viac likvidity, ako bolo bežné.

Ďalším faktorom, ktorý spustil nedávny výpredaj zemného plynu, je skutočnosť, že sa blíži k úrovni 3,00 USD. Ak sa pozrieme späť, je jasné, že 3,00 USD je dôležitá úroveň, čo je ďalším dôvodom výpredaja.

Celkovo to bol už tretí pokus o prekonanie hranice 3,00 USD, ktorý sa počas septembra neuskutočnil. V januári 2023 sa zemný plyn dotkol úrovne 4,40 USD (high), ale zdá sa, že táto úroveň je ešte ďaleko.

V USA sa denná ťažba už dostala nad hranicu 100 mld. kubických metrov, čo je ďalším dôvodom nedávnej cenovej akcie zemného plynu. Na trhu dochádza k hromadeniu zásob zemného plynu, čo môže prilákať aj predajcov.

Pri pohľade do budúcnosti USA prechádzajú jesenným obdobím a podľa predpovedí sa v nasledujúcich týždňoch ochladí. Na základe tejto prognózy sa zvýši dopyt po vykurovaní, čo tiež umožní, aby zemný plyn zostal býčí.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top