Zlato (Xau/Usd) sa obchoduje pod úrovňou 2050 USD, keďže hrozí neistota.

Zlato (Xau/Usd) sa obchoduje pod úrovňou 2050 USD, keďže hrozí neistota.

Cena zlata sa počas štvrtkovej seansy vyvíjala zmiešane, keďže rastie neistota v súvislosti s časovým harmonogramom nadchádzajúceho zníženia sadzieb zo strany Fedu.

Táto neistota udržiavala zlato pod tlakom, zatiaľ čo americký dolár sa tešil miernemu rastu. Okrem toho aj údaje NFP obrátili investorov smerom k zelenej bankovke & a mimo zlata.

Pred nami sú úrovne odporu 2100 a 2050 USD

V konečnom dôsledku je zlato pod tlakom, keďže sa obchoduje pod úrovňami odporu 2100 USD a 21050 USD. Ostatné nevýnosové aktíva zostanú slabé, pokiaľ od Fedu nedostaneme nejakú istotu.

V posledných dňoch decembra 2023 bola na cenách zlata zaznamenaná silná rally. V tom čase bol trh optimistický, že do ďalšieho zníženia sadzieb zostávajú už len tri mesiace. Teraz sa však situácia na zemi, pokiaľ ide o znižovanie sadzieb Fedu a zlato, úplne zmenila.

Ďalším faktorom, ktorý je pre žltý kov medvedí, je vyberanie ziskov. Keďže sa začal rok 2024, mnohí investori opustili svoje pozície v zlate s cieľom vybrať si zisk alebo na rebalansovanie portfólia.

Spotové zlato možno zatiaľ pozorovať v blízkosti 2043 USD so zmenou +0,1 % na dennom časovom rámci. Pokiaľ ide o futures na zlato, obchoduje sa na úrovni 2050 USD so zmenou +0,4 %. Počas úvodných dvoch dní roka 2024 spotové zlato a futures na zlato uzavreli so zmenou -1 %.

Slonom v miestnosti sú pochybnosti Federálneho rezervného systému, ktoré naďalej vyvolávajú pochybnosti na devízovom trhu a trhu drahých kovov. Predsedníčka Fedu niečo povedala, zatiaľ čo členovia Fedu zdieľajú niečo úplne iné!

Napriek tomu v roku 2024 pravdepodobne dôjde k zníženiu sadzieb zo strany Federálneho rezervného systému o 75 bázických bodov. Kedy sa tak stane, to však ešte uvidíme.

pohľad na americkú ekonomiku ukazuje, že rok 2024 je vítaný s mierou inflácie vyššou ako 2 %. Napriek všetkému úsiliu o kontrolu inflácie Fed stále nemá veci pod kontrolou.

Podľa CME Fedwach bude výsledkom marcového zasadnutia zníženie sadzieb o 25 bázických bodov, keďže kurz je teraz 65 %! Naopak, existuje 35 % šanca, že počas marcového zasadania v roku 2023 nedôjde k zvýšeniu sadzieb.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top